Prostěradla

Slevy

Napsali o nás

Ověřený zákazník
4.004.004.004.004.00
Spolehlivé

2018-06-20

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlost cena komunikace

2018-06-23

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Doporučujeme

2018-06-9

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Jsem spokojená

2018-05-31

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velká spokojenost

2018-06-2

Prostěradla

Prostěradla v mnoha barevných variantách a rozměrech. Ochrání vaši matraci před nepořádkem a tím prodlouží její životnost. K ložnímu prádlu vřele doporučujeme bavlněné povlečení pro nejmenší i dospělé, které zase ochrání polštář a peřinu. Váš spokojený spánek je pro nás prioritou a proto u nás naleznete pouze kvalitní materiály, které drží barvy...

Prostěradla v mnoha barevných variantách a rozměrech. Ochrání vaši matraci před nepořádkem a tím prodlouží její životnost. K ložnímu prádlu vřele doporučujeme bavlněné povlečení pro nejmenší i dospělé, které zase ochrání polštář a peřinu. Váš spokojený spánek je pro nás prioritou a proto u nás naleznete pouze kvalitní materiály, které drží barvy a ani po dlouhém praní nedochází k jejich blednutí.

Účelem je jednoznačně ochrana lůžka. Proto byste při výběru měli přesně znát velikost matrace. Nabízíme také napínací prostěradla, která jsou opatřena gumou v tunýlku, který se skvěle zachytí za okraj matrace. To ocení zejména lidé, kteří se v noci věčně převalují, zejména před spaním.

Aby byl váš výběr prostěradel ještě snazší, připravili jsme pro vás filtry s velikostí a barvou tak, abyste si vybrali dle svého gusta. Najdete zde prostěradla pro jednolůžka i dvoulůžka, pro postele od 90x200 cm až po francouzské rozměry 220x200 cm. Je-li rozměr vaší matrace 140x200 cm, 160x200 cm nebo 180x200 cm, nezoufejte, i pro vás zde máme na výběr z opravdu širokého sortimentu.

Napínací prostěradla

Velmi oblíbené jersey prostěradla ze 100% bavlněných přízí jsou opatřeny gumou pro delší životnost a lepší stabilitu. Jemný a hebký materiál ocení zejména ti, kteří mají lehké spaní.

Dále u nás najdete froté prostěradla, která se při pokrývání matrace dají ještě o 20% natáhnout a tím tak usnadníte a zrychlíte celý proces. Jersey lze také napnout až o 20%.

Prostěradlo froté Bedstyle

Prostěradla: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Jersey (žerzej) je materiálem, který se vyrábí ze 100% bavlny a vzniká na pletacích strojích. Díky tomu vznikají na rubu očka a na povrchu jsou krásně hladká a pružná. Výhodou jersey je i to, že se nemusejí žehlit díky dobré napínavosti materiálů. 

Oproti tomu na druhé straně jsou froté, které jistě všichni znáte. Jedná se o tkaninu vyrobenou z bavlněných přízí, která se plete na speciálních strojích - výsledkem je vyšší gramáž = vyšší hustota oproti jersey a s tím i řada výhod. Například mnohonásobně vyšší savost, díky které se tento typ materiálů dále hojně využívá pro výrobu ručníků, županů a dalších. 

Srovnáme-li výhody každého z nich, dospějeme k remíze. Byť s lepší savostí i hřejivostí je pro nás lepší froté, samotná životnost je kratší než u jersey. Obě varianty jsou napínací, takže eliminujete veškeré boje a machinace při nasazování prostěradla. 

Dále u nás naleznete prostěradla z mikroflanelu, která vás až překvapí svojí hřejivostí díky malým, avšak hustým chloupkům. I v mítnosti, kde bylo celý den otevřené okno nedochází při prvotním ulehnutí k nárazovému “šoku” z chladu a zimy, neboť tento typ prostěradel je jaksi “neutrální” k vnější teplotě. Pokud si ale lehnete, již během chvíle, prakticky ihned, budete hezky v teple.

Jak prát prostěradla?

Povrchovou úpravu froté doporučujeme prát na 40 - 60 stupňů celsia. Při sušení v sušičce avšak nepřekračujte vyšší teplotu 70 stupňů celsia. Na štítku byste měli najít ideální podmínky pro správné praní a péči o materiály. Jersey doporučujeme prát obdobně, tedy v rozmezí mezi 40 - 60 stupních celsia. Na štítcích uvedených na prostěradlech je kromě návodu i přesné složení materiálů, které uvádíme u každého výrobku. 

V samotném procesu záleží na vašich preferencích. Jsou-li prostěradla špinavá od skvrn, snáze se jich zbavíte použitím pracích prášků. Bydlíte-li ale v olbasti s tvrdou vodou, prací gely přijdou také vhod. Aby barvy zůstaly i po mnohonásobném praní, dávejte vždy pozor, zdali perete bílé, barevné nebo černé prostěradlo a podle toho přizpůsobte prací prostředky. A na závěr: pro ještě jemnější, hebčí a krásně voňavé prostěradla použijte aviváž při každém praní. 

Prostěradla jsou ochránci proti zašpinění matrace a zároveň nám jejich hebkost a měkké materiály poskytují kvalitnější spánek, který je nezbytně nutný pro správnou funkčnost těla a mysli. Fáze zdravého spánku jsou REM, ve kterém setráváme 90 - 120 minut a v této fázi jsme mnohem náchylnější k probuzení, oproti tomu hluboký spánek NREM je stav, ve kterém je tělo naprosto uvolněné. Tyto fáze se během spánku střídají.

Nenapínací prostěradla

Do této kategorie spadají všechna klasická prostěradla. Neobsahují gumu po obvodu, takže mají menší stabilitu, ale zase jsou velmi komfortní a příjemné na ulehnutí.

Věříme, že každý zde přijde na své a pokud si nebudete vědět s výběrem, obraťte se na nás, rádi vám poradíme.

Tip: nezapomeňte na naše nejmenší, dětské prostěradla 70x140 cm jsou rozměrem pro klasické malé postýlky. 

Zobrazit více informací

Podkategorie

  • Dětská prostěradla

    Dětská prostěradla pro naše nejmenší, aby mohli usínat v bezpečí a čistotě. Součástí každé matrace by měla být dětská prostěradla. Protože víme, jak moc důležitá je pro naše nejmenší barva, pro holky červená nebo fialová, pro kluky modrá nebo zelená, připravili jsme nabídku pestrých barev. Dopřejte svým dětem tu nejlepší možnou péči, kvalitní zpracování a materiály drží barvu a proto nedochází k postupnému vyblednutí ani po mnohonásobném vyprání. 

    Prostěradla 70x140 cm

    100% bavlna zaručí kvalitní a nerušený spánek a nejčastěji se zde setkáte s povrchem jersey. Pro ty z vás, kteří aktivně zařizují pokoj svým dětem můžeme vřele doporučit také dětské povlečení se vzory jako Aladin nebo Balerýna.

Povrchová úprava
Hlavní odstín
Nejprodávanější
Nejnovější
Nejlevnější
Nejdražší
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek