Koření

Slevy

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
přehledné, rychlé, kvalita odpovídá ceně

2018-02-12

kometa10
5.005.005.005.005.00
Dobrý a spolehlivý obchod pro lidi jako jsem já.

2018-02-11

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Zatím jsem nakoupila poprvé a líbí se mi to, doporučuji to i svým známým.

2018-02-9

Fišerová
5.005.005.005.005.00
rychlé jednání,skvělé ceny

2018-02-6

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
přehlednost stránek rychlé dodací lhůty

2018-02-2

Koření

Koření pro okořenění nejen jídla. Bylinky, směsi koření a jednodruhové koření českého výrobce Grešík si doslova zamilujete. Nedáte dopustit na dobré jídlo? Okořeňte si jakýkoliv pokrm a těšte se z lahodné chuti. 

Pojďme se ale nejprve podívat na kloub tomu, jestli je koření škodlivé nebo zdravé. Je mnoho názorů a polemik o škodlivosti a vhodnost...

Koření pro okořenění nejen jídla. Bylinky, směsi koření a jednodruhové koření českého výrobce Grešík si doslova zamilujete. Nedáte dopustit na dobré jídlo? Okořeňte si jakýkoliv pokrm a těšte se z lahodné chuti. 

Pojďme se ale nejprve podívat na kloub tomu, jestli je koření škodlivé nebo zdravé. Je mnoho názorů a polemik o škodlivosti a vhodnosti, tak si to pojďme objasnit. 

Koření, ať už bylinkové nebo exotické, je pro člověka velmi zdravé a prospěšné, protože většina koření jsou vlastně léčivé rostliny a byliny, které člověku rozhodně neškodí. Samotné koření má svůj velmi důležitý význam, zejména v exotických krajinách, kde vlivem drsného podnebí, které denně bičuje zemi více než 40 stupni celsia slouží k navrácení chuti, kterou tamní lidé ztrácejí právě vlivem horka.

V rukou kuchařů nebo kuchařek se stává koření jediným způsobem, jak jídlu vniknout zajímavou a rozmanitou chuť. Ovšem, všeho s mírou, oheň v ústech není moc příjemná záležitost. Nebojte se objevit různorodé chutě a vůně z celého světa, každá kultura i koření mají něco do sebe. 

Kuře nemusí být pořád pouze na paprice, lze jej připravit i na česneku, kari, zázvoru nebo mátě. Neotřelé vůně jsou výsledkem experimentování. Velkému rozšíření chutí se dočkaly směsi koření, zejména na ryby, drůběž nebo jakékoliv další maso. Některé koření funguje i jako afrodiziakum, například sexuální potence se kdysi léčila bylinami a to hlavně šafránem, saturejkou, pepřem, skořicí a vanilkou. Nutno si uvědomit, že potraviny samy o sobě neobsahují žádné bylinky nebo zdravé směsi už zpracovaného koření. Kromě samotné chutě a vůně oceníte i přínos pro zdraví. 

Vylepšete chuť a vůni jakéhokoliv pokrmu a mějte jej po ruce kdykoliv vaříte. Nabízíme vám klasické jednodruhové koření a naproti tomu různé směsi koření. Nemůžete si vybrat? Přijďte za námi, rádi vám poradíme a objasníme nejanosti. 

Zobrazit více informací

Filtrování

Hmotnost balení

Podkategorie

 • Jednodruhové koření

  Dodejte svému jídlu ten pravý šmrnc špetkou koření. Ať již vaříte česká, asijská nebo exotická jídla, připravili jsme pro vás kvalitní koření českého výrobce Grešík, jehož specialitou jsou nezapomenutelné chutě a vůně, kterou pokrmy nabývají po vhodném okořenění. Jednoproduktové koření je základem každé domácnosti, řadí se do něj ty nejpoužívanější ingredience, jenž jsou součástí každodenního vaření. 

  Medvědí česnek, kmín, chilli, pepř, koriandr, bobkové listy, šafrán a spousta dalšího koření, na které jste zvyklí a naopak mnoho dalších druhů, které třeba ještě ani neznáte? Výběr je rozmanitý jak chutě samy. 

  Kvalitní a velmi dobře připravené potraviny neposkytnou takovou chuť jako přidání špetky koření. Nezapomínejte na to, že koření jsou vlastně byliny, takže konzumace ve zdravé míře je zdravá a zdraví prospěšná. 

  Tip: Směsí koření pro ještě rozmanitější chutě. 

 • Směsi koření

  Směsi koření nesmí chybět v žádné kuchyni. Směsi několika jednodruhových koření představují jedinečnou kombinaci kvalitních bylinek, jenž vytváří jedinečnou harmonii pro každé jídlo. 

  Ať již vaříte špagety nebo se chystáte grilovat, směs koření obsahuje pečlivě vybrané byliny, které společně přidávají jídlu úplně fantastiké chutě. Staňte se sami sobě profesionálním kuchařem/kuchařkou a dopřejte si opravdové zážitky z každého pokrmu, co vzejde s vašich šikovných rukou. 

  Potřebujete-li okořenit jídlo pouze jednou specifickou chutí, využijte jednodruhové koření výrobce Grešík, který je specialistou, jenž vnikne tu pravou chuť každému jídlu. 

Nejprodávanější
Nejnovější
Nejlevnější
Nejdražší
Zobrazeno 1 – 40 z 40 položek
Zobrazeno 1 – 40 z 40 položek