Pojďte se podívat na NOVINKY v našem eshopu. Jistě si vyberete >>> Klikněte sem.

×

Čaje

Slevy

Napsali o nás

ano
4.504.504.504.504.50
okamžitě opravená nabídka

2018-04-9

Jířa
5.005.005.005.005.00
Našla jsem tam co jsem hledala

2018-04-3

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Jsem spokojen

2018-04-3

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost, spolehlivost

2018-04-8

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
doporučuji

2018-03-29

Čaje

Sáčkové čaje jsou součástí každé rodiny, někteří s nimi začínají svůj den a někteří je pijí pouze v případě nachlazení. Samotná příprava čaje není žádná věda. Potom, co se vám uvaří voda v konvici jej stačí pouze zalít a nechat čaj louhovat. 

Jak dlouho se louhuje čaj? 

Zde se názory rozchází i schází, nicméně všichni se shodují na tom, že maxim...

Sáčkové čaje jsou součástí každé rodiny, někteří s nimi začínají svůj den a někteří je pijí pouze v případě nachlazení. Samotná příprava čaje není žádná věda. Potom, co se vám uvaří voda v konvici jej stačí pouze zalít a nechat čaj louhovat. 

Jak dlouho se louhuje čaj? 

Zde se názory rozchází i schází, nicméně všichni se shodují na tom, že maximální doba louhování by neměla přesáhnout 10 minut u bylinného čaje. A ovocný čaj se doporučuje louhovat 5-10 minut. Někteří by tvrzení vyvraceli a doporučovali by kratší čas pro louhování. Zde záleží na tom, jak moc čaj chcete silný. 

Odkud se vzal dnešní čaj? 

Počátky jeho objevení sahají do starověké Číny, zhruba 2337 let před naším letopočtem. Objevil ho činský panovník Šen-munga, v podstatně celkem náhodou. Čajové lístky mu spadly do čaje a on byl až překvapen příjemným aroma. K rozkvětu došlo ale až ve 4. - 5. století, opět v Číně, kde již byly zřízeny plantáže, odkud začlo poté obchodování s čajem. 

Čaj v Evropě až v roce 1845. K naší smůle, první zmínky o čaji zmiňují až naši spisovatelé K.H. Borovský a J. Nerudovia.

Druhy čajů

Jak již všichni moc dobře víte,  čaj lze pořídit s různými chutěmi a aroma. Jistě všichni známe ovocný čaj, heřmánkový, kopřivový, šípkový, zázvorový, šalvějový, mátový, cibulový, zelený, černý, meduňkový, rakytníkový, fenyklový, kotvičníkový.. těch druhů je opravdu nespočet. Kromě rozmanitých druhů můžeme čaje také škatulkovat podle jejich účelu a přidané hodnoty pro nás. 

Většina z nás pije čaje proti nachlazení. Existují ale i čaje na:

 • hubnutí
 • detoxikační
 • uklidňující
 • na ledviny
 • na játra
 • na spaní
 • povzbuzující

Začnete svůj den se svým šálkem čaje. 

Zobrazit více informací

Podkategorie

 • Bylinné čaje

  Bylinné čaje mají dlouholetou tradici. Hlavním využitím bylo lékařství, kde sloužily především k léčení proti nachlazení, horečce a dalším nemocem. Jak plynul čas, z čajů se stávaly nápoje podávané v jakémkoliv období a co je důležitější, pili se především na chuť (i zahřátí). 

  Vychutnejte si přirozenou chuť i aroma. Usušené a rozdrcené byliny v sáčku po zalití horkou vodou se začnou ihned louhovat a tím dochází k maximálnímu využití bylin, které jsou velmi prospěšné pro naše tělo a smysly. Spousta čajů má ozdravovné účinky, zejména se pijí na problémy s ledvinami, játry, na spaní, detoxikaci, hubnutí a další účely.

  Námi nabízené čaje můžete zakoupit buď v sáčku nebo sypané. Nabídka je skutečně rozmanitá, nebojte se experimentovat a zkuste vyzkoušet novinky. 

  Nejsnadnější způsob, jak využít léčebné látky z bylin a preventivně tak doplnit svému tělu potřebné látky, které nás brání proti nemocem a bacilům, je pitím čaje.

  Doporučujeme čaj louhovat 6-10 minut pro maximální využití léčivých látek obsažených v bylinách. 

 • Ovocné čaje

  Ovocné čaje výrobce Grešík se řadí mezi špičku ovocných čajů na našem trhu a my máme tu čest vám tu nabídnout výrobky Grešík. Dopřejte si opravdu kvalitní suroviny s vysokým podílem sušeného ovoce, díky kterému obsahuje vysoký podíl vitamínu C. Na výběr budete mít z rozmanitého aroma. 

  Nabízíme sáčkové ovocné čaje, které stačí zalít vřící vodou, nechat louhovat 5 - 10 minut a poté se již těšit z příjemné chutě i vůně. Právě během louhování dochází k uvolňování lahodné ovocné chuti.

  Ovocné čaje, byť nejsou pravými čaji (nevyrábí se z čájovníku), tak jejich oblíbenost prudce vzrostla natolik, že díky jejich neodolatelné chuti si ho dnes můžete dát kdekoliv. 

  Díky tomu, že převážná většina ovocných čajů neobsahuje kofein, jsou vhodné pro malé děti, těhotné i kojící ženy. 

  Šálek čaje je ideálním startem dne a také jako pomocník při nachlazení a jiným nemocem. 

Nejprodávanější
Nejnovější
Nejlevnější
Nejdražší
Zobrazeno 1 – 33 z 33 položek
Zobrazeno 1 – 33 z 33 položek