Potraviny

Slevy

Napsali o nás

Ověřený zákazník
4.004.004.004.004.00
Spolehlivé

2018-06-20

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlost cena komunikace

2018-06-23

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Doporučujeme

2018-06-9

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Jsem spokojená

2018-05-31

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velká spokojenost

2018-06-2

Potraviny

Superpotraviny jsou i nejsou trendem posledních let. Pravdou je, že potraviny s předponou super tu dávno byly. Jejich popularita začala stoupat až s prozřením, že jídelníček bohatý na živiny se neskládá ze svíčkové nebo tučných, na oleji vařených jídel. 

Ne příliš známé obiloviny - přílohy k hlavním pokrmům, pohankou a jáhly začínaje, až po otru...

Superpotraviny jsou i nejsou trendem posledních let. Pravdou je, že potraviny s předponou super tu dávno byly. Jejich popularita začala stoupat až s prozřením, že jídelníček bohatý na živiny se neskládá ze svíčkové nebo tučných, na oleji vařených jídel. 

Ne příliš známé obiloviny - přílohy k hlavním pokrmům, pohankou a jáhly začínaje, až po otruby a klíčky, jsou bohatými zdroji sacharidů s vysokým podílem proteinů a vitamínů. Trpíte-li celiakií, bezlepkové superpotraviny - pohanka, jáhly, rýže, quinola, hugo mugi, perličkový ječmen a amarant vám plně nahradí potraviny, které nesmíte. Budete až překvapeni, jak dobré tyto obiloviny jsou. 

Dodejte každému pokrmu tu správnou chuť a šmrc špetkou koření od českého výrobce Grešík. Teprve až koření dodá jídlu tu pravou a nezapomenutelnou chuť, za kterou si připlácíte v dobrých restauracích. Staňte se sami sobě profesionálním kuchařem, s kvalitním kořením a rozmanitými chutěmi i aroma, které nabízí výrobce Grešík. Od stejnojmeného výrobce se můžete těšit čaji. 

Pestrá a vyvážená strava se skládá i z kvalitních tuků, nejlépe s omega 3 mastnými nenasycenými kyselinami, které jsou velice prospěšné pro naše tělo. Kvalitní tuky = spousta energie a vitamínů - vápníku, hořčíku, zinku, selenu a dalších. Ořechy, to je pochutina nejen k televizi. Stejně jako sušené ovoce

Dále jistě zakomponujte do svého jídelníčku semínka, doplňky stravy, sladidla, nápoje z nektaru nebo moštu a hlavně luštěniny.

Proč je dobré jíst luštěniny? 

Školní jídelny nebo pohledy na malé děti hnípající se v čočce nebo fazolích ve filmech dokážou vyvolat a podpořit nevůli a nechuť těmto k potravinám. Přitom jde o další superpotraviny s až překvapivými nutričními hodnotami. Vysoký podíl bílkovin a sacharidů ocení nejen pravidelní návštěvníci fitness center a sportovci. 

Kde je tedy háček? 

V nadýmání, které způsobuje konzumace luštěnin. 

Jak se tomu bránit?

Snadno, stačí luštěniny nasypat do hrnce s vodou a nechat je dlouho máčet ve studené vodě. V tomto procesu ztratí všechny nadýmavé látky, které vás do teď od jejich konzumace odrazovaly. Poté je přelít do nové vody a vařit. Jednoduché, vyzkoušejte to. 

Námi nabízené potraviny jsou vesměs BIO a pocházejí od českých výrobců Country life a Grešík, kteří se specializují na zdravou a pestrou stravu. 

Zobrazit více informací

Podkategorie

 • Koření

  Koření pro okořenění nejen jídla. Bylinky, směsi koření a jednodruhové koření českého výrobce Grešík si doslova zamilujete. Nedáte dopustit na dobré jídlo? Okořeňte si jakýkoliv pokrm a těšte se z lahodné chuti. 

  Pojďme se ale nejprve podívat na kloub tomu, jestli je koření škodlivé nebo zdravé. Je mnoho názorů a polemik o škodlivosti a vhodnosti, tak si to pojďme objasnit. 

  Koření, ať už bylinkové nebo exotické, je pro člověka velmi zdravé a prospěšné, protože většina koření jsou vlastně léčivé rostliny a byliny, které člověku rozhodně neškodí. Samotné koření má svůj velmi důležitý význam, zejména v exotických krajinách, kde vlivem drsného podnebí, které denně bičuje zemi více než 40 stupni celsia slouží k navrácení chuti, kterou tamní lidé ztrácejí právě vlivem horka.

  V rukou kuchařů nebo kuchařek se stává koření jediným způsobem, jak jídlu vniknout zajímavou a rozmanitou chuť. Ovšem, všeho s mírou, oheň v ústech není moc příjemná záležitost. Nebojte se objevit různorodé chutě a vůně z celého světa, každá kultura i koření mají něco do sebe. 

  Kuře nemusí být pořád pouze na paprice, lze jej připravit i na česneku, kari, zázvoru nebo mátě. Neotřelé vůně jsou výsledkem experimentování. Velkému rozšíření chutí se dočkaly směsi koření, zejména na ryby, drůběž nebo jakékoliv další maso. Některé koření funguje i jako afrodiziakum, například sexuální potence se kdysi léčila bylinami a to hlavně šafránem, saturejkou, pepřem, skořicí a vanilkou. Nutno si uvědomit, že potraviny samy o sobě neobsahují žádné bylinky nebo zdravé směsi už zpracovaného koření. Kromě samotné chutě a vůně oceníte i přínos pro zdraví. 

  Vylepšete chuť a vůni jakéhokoliv pokrmu a mějte jej po ruce kdykoliv vaříte. Nabízíme vám klasické jednodruhové koření a naproti tomu různé směsi koření. Nemůžete si vybrat? Přijďte za námi, rádi vám poradíme a objasníme nejanosti. 

 • Čaje

  Sáčkové čaje jsou součástí každé rodiny, někteří s nimi začínají svůj den a někteří je pijí pouze v případě nachlazení. Samotná příprava čaje není žádná věda. Potom, co se vám uvaří voda v konvici jej stačí pouze zalít a nechat čaj louhovat. 

  Jak dlouho se louhuje čaj? 

  Zde se názory rozchází i schází, nicméně všichni se shodují na tom, že maximální doba louhování by neměla přesáhnout 10 minut u bylinného čaje. A ovocný čaj se doporučuje louhovat 5-10 minut. Někteří by tvrzení vyvraceli a doporučovali by kratší čas pro louhování. Zde záleží na tom, jak moc čaj chcete silný. 

  Odkud se vzal dnešní čaj? 

  Počátky jeho objevení sahají do starověké Číny, zhruba 2337 let před naším letopočtem. Objevil ho činský panovník Šen-munga, v podstatně celkem náhodou. Čajové lístky mu spadly do čaje a on byl až překvapen příjemným aroma. K rozkvětu došlo ale až ve 4. - 5. století, opět v Číně, kde již byly zřízeny plantáže, odkud začlo poté obchodování s čajem. 

  Čaj v Evropě až v roce 1845. K naší smůle, první zmínky o čaji zmiňují až naši spisovatelé K.H. Borovský a J. Nerudovia.

  Druhy čajů

  Jak již všichni moc dobře víte,  čaj lze pořídit s různými chutěmi a aroma. Jistě všichni známe ovocný čaj, heřmánkový, kopřivový, šípkový, zázvorový, šalvějový, mátový, cibulový, zelený, černý, meduňkový, rakytníkový, fenyklový, kotvičníkový.. těch druhů je opravdu nespočet. Kromě rozmanitých druhů můžeme čaje také škatulkovat podle jejich účelu a přidané hodnoty pro nás. 

  Většina z nás pije čaje proti nachlazení. Existují ale i čaje na:

  • hubnutí
  • detoxikační
  • uklidňující
  • na ledviny
  • na játra
  • na spaní
  • povzbuzující

  Začnete svůj den se svým šálkem čaje. 

 • Nápoje

  Ovocné nápoje, mošty a šťávy z ručně česaného ovoce českým výrobcem Grešík, vám poskytnou svěží osvěžení nejen v létě. Mošty, které nesou známky čerstvých jablek, hrušky nebo červené řepy, neslazené, pouze pasterované, jsou výsledkem kvalitní ruční práce výrobce, jehož proces se dá přirovnat k mistrovskému dílu. Výsledkem je velmi lahodný, na vitamíny bohatý mok, po kterém se vám již nebude chtít zpět k tradičním džusům ze supermarketu.

  Dopřejte si nápoj, po jehož napití vámi prostoupí vitalita a lahodná chuť, kterou si oblíbí a zamiluje každý z nás. 

  Pokud v létě dáváte přednost lehce orosené, sladké coca cole, nezoufejte. Nabízíme malý karton 4 x 330ml, který přijde vhod nejen u vody pro vás i vaše přátele. 

Nejprodávanější
Nejnovější
Nejlevnější
Nejdražší
Zobrazeno 1 – 20 z 20 položek
Zobrazeno 1 – 20 z 20 položek